Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
02
03
09
10
11
16
17
18
19
21
23
24
25
26
27
28
29
30

bip logo pomn1 grad

Viva Ukraina- Viva Polonia

20 października klasa 2a wzięła udział w VI Festiwalu Kultury Ukraińskiej Viva Ukraina-Viva Polonia. Na scenie wystąpił zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, który zaprezentował  narodowe i regionalne tańce, pieśni i przyśpiewki. 

Uczniowie podziwiali również występ zespołu tanecznego Witrohon z I Liceum Ogólnokształcącego w Białym Borze - szkoły ukraińskiej  z mniejszością narodową,  która w swoim repertuarze ma  ukraińskie tańce ludowe z różnych regionów Ukrainy m.in. Bukowiny, Huculszczyzny, Zakarpacia, Pokucia, Polesia, Ukrainy Centralnej. Na zakończenie   festiwalu  dzieci wesoło dziękowały młodym wykonawcom własnoręcznie wykonanymi chorągiewkami w barwach Polski i Ukrainy.

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logon   logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia