Viva Ukraina- Viva Polonia

20 października klasa 2a wzięła udział w VI Festiwalu Kultury Ukraińskiej Viva Ukraina-Viva Polonia. Na scenie wystąpił zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, który zaprezentował  narodowe i regionalne tańce, pieśni i przyśpiewki.

Uczniowie podziwiali również występ zespołu tanecznego Witrohon z I Liceum Ogólnokształcącego w Białym Borze - szkoły ukraińskiej  z mniejszością narodową,  która w swoim repertuarze ma  ukraińskie tańce ludowe z różnych regionów Ukrainy m.in. Bukowiny, Huculszczyzny, Zakarpacia, Pokucia, Polesia, Ukrainy Centralnej. Na zakończenie   festiwalu  dzieci wesoło dziękowały młodym wykonawcom własnoręcznie wykonanymi chorągiewkami w barwach Polski i Ukrainy.