bip logo pomn1 grad

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

Poznajemy legendy wrocławskie

Uczniowie  klasy 1b mieli okazję poznać legendy wrocławskie, uczestnicząc w przedstawieniu teatralnym na Ostrowie Tumskim. Pierwsza dotyczyła kamiennej głowy widocznej w ścianie wieży Katedry Wrocławskiej. Natomiast druga z oglądanych legend, to średniowieczna historia Maćka, ucznia rzeźbiarza Erazma. Po wyjściu z teatru,  trafiliśmy dokładnie na tę część Katedry, w której znajdują się zarówno głowa, jak i posąg św. Wincentego.

Dzieciom podobały się ponad metrowe lalki, postacie z legend i oprawa muzyczna przedstawienia. Oglądane legendy pokazane z humorem, wywołały uśmiech na twarzy dzieci  i w dobrych nastrojach, pomimo deszczowej pogody, wróciliśmy do naszej szkoły. 

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logo  logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia