Styczeń 2018

W karnawale wszyscy bawią się wspaniale

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Dlatego też uczniowie z klas 0-3 niecierpliwie  oczekiwali na ten dzień. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! Prowadzący urozmaicali zabawę ciekawymi konkursami. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń  wrócili do swoich domów. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok.

Świąteczne karaoke

Na wspólnym kolędowaniu spotkały się w czwartek dzieci z klas 0-3. Wszyscy pięknie śpiewali przygotowane wcześniej  kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne. (Świeć gwiazdeczko - klasa 0a) Występy uświetniła  swoim tańcem Nadia Wincior z klasy 3a. (Nadia oraz klasa 3a) Na zakończenie  razem zaśpiewaliśmy kolędę "Wśród nocnej ciszy.. " oraz wzięliśmy udział w  zabawie ruchowej pt. "Świąteczny bzik". Teraz już wiemy: to będą wspaniałe święta.

Poznajemy Wrocław
 Uczniowie klasy 1a udali się na spacer po najstarszej części Wrocławia. Naszym zadaniem było poznanie ciekawych miejsc i wybranych zabytków Ostrowa Tumskiego. Obejrzeliśmy Most Tumski, Katedrę i Pałac Arcybiskupa. Widzieliśmy pomnik Św. Jana Nepomucena i Papieża Jana XXIII. Pod drodze spotkaliśmy kilka wrocławskich krasnoludków. To był bardzo pouczający spacer i na pewno na Ostrów  wrócimy jeszcze nie raz.

Najdłuższy łańcuch w szkole

Boże Narodzenie to cudowny czas pełen radości, miłości, wzruszeń oraz prawdziwej świątecznej magii. To czas strojenia choinki, łamania się opłatkiem, śpiewania kolęd oraz wysyłania życzeń. Dla uczniów to czas wykonywania ozdób choinkowych. W czasie szkolnego kiermaszu  rodzice z dziećmi z klasy 3a wykonali najdłuższy w szkole  łańcuch choinkowy. Praca nad tworzeniem łańcucha okazała się niesamowicie skuteczna w integrowaniu się społeczności klasowej. To był również miło spędzony czas. Łańcuch można podziwiać w sali 10.

Pozdrowienia z Azerbejdżanu

Czy Azerbejdżan leży blisko Polski? Jak nazywa się jego stolica? Czy Morze Kaspijskie na pewno jest morzem? Czy istnieją błotne wulkany? Dlaczego na fladze widnieje płomień? Jakie są ulubione owoce i potrawy Azerów? Odpowiedzi na te pytania i wiele innych ciekawostek dowiedzieli się uczniowie klas 3 a,b i c na kolejnym spotkaniu z wolontariuszem ze Stowarzyszenia Semper Avanti, rodowitym Azerem. Szczególnie podobały się tańce w kręgu. Na filmie klasa 3a: https://www.youtube.com/watch?v=Gj4XD7nYwDE