Listopad 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
10
11
14
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
28
29
30

bip logo pomn1 grad

BohaterON w Twojej Szkole banerki 300x250

Pozdrowienia dla Polaków na Kresach
Z okazji Święta Niepodległości dzieci z Koła wolontariatu kl. 2 oraz z grupy  5 świetlicy przygotowały piękne kartki z życzeniami dla Polaków na Kresach. W poniedziałek pojechaliśmy do siedziby Stowarzyszenia Odra-Niemen, gdzie przekazaliśmy nasze pozdrowienia na ręce pani Ilony Gosiewskiej - prezes stowarzyszenia. Pani opowiedziała o Polakach i kombatantach mieszkających za wschodnią granicą. Obejrzeliśmy różne pamiątki  i zdjęcia. Już w tym tygodniu  nasze pocztówki trafią do Polaków na Białorusi.
Kodowanie na dywanie

Dzięki zadaniom z kodowania nauka matematyki, informatyki staje się prosta, kolorowa i interesująca, poznawana w zabawie i w działaniu przekształca się w przygodę. Zabawy na macie służą do zorganizowania różnego rodzaju aktywności: memory, sudoku, a także do tworzenia kodów z warunkami, algorytmów. Dzięki zabawom z kodowania rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczymy samodzielność uczniów, poszerzamy wyobraźnię, przygotowujemy do nauki programowania.

Uroczyste pasowanie pierwszaków

15 listopada odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Przed ślubowanie najmłodsi zaprezentowali pierwsze zdobyte w szkole umiejętności. Udowodnili, że razem  potrafią śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. W świętowaniu uczestniczyli członkowie społeczności szkolnej: dyrektor szkoły - pan Dariusz Cichy, wicedyrektor - pani Marta Osika,  rodzice i nauczyciele.  Pasowanie zakończyło się fantastyczną zabawą, którą poprowadzili animatorzy: Alina Zwoźniak i Maciej Tuz. Był to wyjątkowy wieczór pełen przeżyć i radości.

Śniadanie z blogerem kulinarnym

Dzieci z klasy 1a pod fachowym okiem pana Piotra Gładczaka - wrocławskiego blogera kulinarnego (WPK- facebook) wykonały w ramach ogólnopolskiej kampanii "Śniadanie Daje Moc" regaty na liściach sałaty. Do popicia był świeży koktajl truskawkowy. Śniadanie było pyszne, moc była również. 

„Coding masters throughout the school year"

W ramach wymiany zadań w projekcie "Coding masters" dzieci z klasy 1a otrzymały  od uczniów ze szkoły w Turcji ćwiczenie do wykonania związane z kodowaniem. Oto co otrzymaliśmy po rozkodowaniu obrazów pixel art code.

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logon   logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia