Wrzesień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
08
09
10
12
16
17
19

bip logo pomn1 grad

Pokaz szermierczy

25  września dla klas 1-3, a 29 września w klasach 4-7 w naszej szkole odbędzie się pokaz szermierczy. Zajęcia dla uczniów poprowadzi pan Tomasz Motyka- srebrny medalista olimpijski, Mistrz Europy i Mistrz Polski. Chętnych zapraszamy:  www.szermierkawroclaw.com

Dzień Kropki w 3c

Wszystko zaczęło się od książki Petera H.Reynoldsa... Kropka z książeczki o Vaszti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki. Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

Czytaj więcej...

Początek roku szkolnego w Gabonie
W ostatnim tygodniu nauki nasi uczniowie przeprowadzili charytatywną akcję "Stoły dla szkoły". Celem tej ogólnopolskiej akcji była zbiórka pieniędzy na zakup 40 nowych ławek do szkoły w miejscowości Cocobeach w Gabonie. Oczywiście dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszej szkolnej społeczności zebraliśmy fundusze na zakup co najmniej jednej ławki! Możemy być dumni z naszych wolontariuszy, że tak pięknie i w krótkim czasie udało się wesprzeć potrzebujących uczniów z dalekiego kraju. Dzięki naszej pomocy dzieci w Cocobeach będą mogły się uczyć w lepszych warunkach.

O Europie zjednoczonej w różnorodności

Słuchali uczniowie klasy 2c na czwartkowych zajęciach edukacyjnych we wrocławskim Domu Europy. Dzieci obejrzały prezentację na temat krajów należących do Unii Europejskiej, przypomniały sobie unijne symbole i hymn, rozwiązywały zagadki i zadania. Okazało się, że niektórzy odwiedzą różne kraje już w czasie wakacji! Udanych podróży!

Pączkowe Drzewo

Wszyscy lubimy pączki (klasa 2a, która wybrała się na spektakl również), a mały Kajtek ma ich pod dostatkiem, bo w jego ogrodzie wyrosło drzewo, które raz do roku zakwita…pączkami właśnie. Ale mieszkającego w Pigwie Wielkiej chłopca interesuje teraz coś zupełnie innego. Do domku obok wprowadza się bowiem niepełnosprawna dziewczynka Tonia. Kajtek uważa, że jest dziwaczna (bo kto np. nosi okulary z tak grubymi szkłami) i nie ma ochoty jej poznać. Wszystko zmienia się jednak, kiedy nowa sąsiadka ratuje mu życie po spotkaniu z kąśliwym Panem Osą.  Spektakl opowiada o niepełnosprawności i uczy dzieci tolerancji. Warto go zobaczyć.

Czytaj więcej...

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logon   logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia