Maj 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
06
07
13
14
15
21
26
27
28
29

bip logo pomn1 grad

 

Nauka przez zabawę

Muzeum Skansen Rolny to miejsce niezwykłe, w którym czas się zatrzymał. Bajkowa kraina znajduje się zaledwie 13 km od Wrocławia w niewielkiej miejscowości Nadolice Wielkie. W przydomowym Muzeum Skansen Rolny możemy zobaczyć około 4 tys. eksponatów zgromadzonych w ciągu 30 lat. Znajdują się tutaj przedmioty, odzież i sprzęty użytku domowego i rolnego nie tylko z ubiegłych stuleci.

Czytaj więcej...

 

Podsumowanie projektu i sukcesy naszych uczniów
 
22 maja w Parku Staromiejskim odbył się finał tegorocznej edycji projektu ekologicznego "Wrocławskie dzieci uczą segregować śmieci" pod hasłem "Jak skutecznie zagospodarowywać odpady". Na gali finałowej zebrali się przedstawiciele wszystkich placówek uczestniczących w projekcie - od przedszkoli po szkoły ponadgimnazjalne. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od przemarszu Ekoludków. Na scenie odbywały się pokazy taneczne i wokalne. Na trawie można było wziąć udział w zabawach sportowych, a na stoiskach przygotować prace plastyczne.

Czytaj więcej...

Skautka Natalia

Natalia Gemza z klasy 5c jest skautem. Jej skautowska drużyna "Wilczków" pracuje w oparciu o Księgę Dżungli; a głównym celem jest pomoc i otwarcie się na innych. Natalka postanowiła "zarazić" swoją pasją dzieci z klasy 2a. Przygotowała i poprowadziła szereg gier i zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci były zachwycone. Bądź jak Natalia :). 

Czego Jaś się dziś nauczy...

O ekologii i bezpieczeństwie wiedzy nigdy za wiele! Dzisiejsze spotkanie uczniów klasy 1 i klas 2a, 2b i 2c z przedstawicielem Straży Miejskiej odbyło się w ramach realizacji międzyszkolnego, całorocznego programu WROCŁAWSKIE DZIECI UCZĄ SEGREGOWAĆ ŚMIECI. Wszyscy wiemy dlaczego to takie ważne i jak to robić, teraz trzeba przejść do codziennej, dobrej praktyki! Warto!

Turniej wiedzy o Polsce

Na początku maja odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Turnieju wiedzy o Polsce. Dzieci z klas 1-3 rozwiązywały karty pracy o Polsce, układały puzzle, odgadywały nazwiska słynnych Polaków, odgadywały również tytuły bajek i legend polskich, rozwiązywały krzyżówki, słuchały utworów muzycznych. Każda klasa musiała także przygotować plakat przedstawiający zamek z wybranego regionu Polski.  Na  zakończenie przedstawiciele klas odebrali  pamiątkowy dyplom. Dzieci pięknie ze sobą współpracowały, za co należą im się dodatkowe gratulacje. 

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logon   logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia