BohaterON w Twojej Szkole banerki 300x250

Pozdrowienia dla Polaków na Kresach
Z okazji Święta Niepodległości dzieci z Koła wolontariatu kl. 2 oraz z grupy  5 świetlicy przygotowały piękne kartki z życzeniami dla Polaków na Kresach. W poniedziałek pojechaliśmy do siedziby Stowarzyszenia Odra-Niemen, gdzie przekazaliśmy nasze pozdrowienia na ręce pani Ilony Gosiewskiej - prezes stowarzyszenia. Pani opowiedziała o Polakach i kombatantach mieszkających za wschodnią granicą. Obejrzeliśmy różne pamiątki  i zdjęcia. Już w tym tygodniu  nasze pocztówki trafią do Polaków na Białorusi.
Kodowanie na dywanie

Dzięki zadaniom z kodowania nauka matematyki, informatyki staje się prosta, kolorowa i interesująca, poznawana w zabawie i w działaniu przekształca się w przygodę. Zabawy na macie służą do zorganizowania różnego rodzaju aktywności: memory, sudoku, a także do tworzenia kodów z warunkami, algorytmów. Dzięki zabawom z kodowania rozwijamy kreatywne i logiczne myślenie, ćwiczymy samodzielność uczniów, poszerzamy wyobraźnię, przygotowujemy do nauki programowania.

Uroczyste pasowanie pierwszaków

15 listopada odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Przed ślubowanie najmłodsi zaprezentowali pierwsze zdobyte w szkole umiejętności. Udowodnili, że razem  potrafią śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. W świętowaniu uczestniczyli członkowie społeczności szkolnej: dyrektor szkoły - pan Dariusz Cichy, wicedyrektor - pani Marta Osika,  rodzice i nauczyciele.  Pasowanie zakończyło się fantastyczną zabawą, którą poprowadzili animatorzy: Alina Zwoźniak i Maciej Tuz. Był to wyjątkowy wieczór pełen przeżyć i radości.

Śniadanie z blogerem kulinarnym

Dzieci z klasy 1a pod fachowym okiem pana Piotra Gładczaka - wrocławskiego blogera kulinarnego (WPK- facebook) wykonały w ramach ogólnopolskiej kampanii "Śniadanie Daje Moc" regaty na liściach sałaty. Do popicia był świeży koktajl truskawkowy. Śniadanie było pyszne, moc była również.

„Coding masters throughout the school year"

W ramach wymiany zadań w projekcie "Coding masters" dzieci z klasy 1a otrzymały  od uczniów ze szkoły w Turcji ćwiczenie do wykonania związane z kodowaniem. Oto co otrzymaliśmy po rozkodowaniu obrazów pixel art code.