Lipiec 2017

O Europie zjednoczonej w różnorodności

Słuchali uczniowie klasy 2c na czwartkowych zajęciach edukacyjnych we wrocławskim Domu Europy. Dzieci obejrzały prezentację na temat krajów należących do Unii Europejskiej, przypomniały sobie unijne symbole i hymn, rozwiązywały zagadki i zadania. Okazało się, że niektórzy odwiedzą różne kraje już w czasie wakacji! Udanych podróży!

Pączkowe Drzewo

Wszyscy lubimy pączki (klasa 2a, która wybrała się na spektakl również), a mały Kajtek ma ich pod dostatkiem, bo w jego ogrodzie wyrosło drzewo, które raz do roku zakwita…pączkami właśnie. Ale mieszkającego w Pigwie Wielkiej chłopca interesuje teraz coś zupełnie innego. Do domku obok wprowadza się bowiem niepełnosprawna dziewczynka Tonia. Kajtek uważa, że jest dziwaczna (bo kto np. nosi okulary z tak grubymi szkłami) i nie ma ochoty jej poznać. Wszystko zmienia się jednak, kiedy nowa sąsiadka ratuje mu życie po spotkaniu z kąśliwym Panem Osą.  Spektakl opowiada o niepełnosprawności i uczy dzieci tolerancji. Warto go zobaczyć.

Czytaj więcej...

A niebawem...

Chodzę do szkoły, różne stopnie zbieram. Szóstki i piątki, i jedynki nieraz. Uczę się dzielnie od niedzieli do soboty, lecz ciągle po głowie mi chodzi taki motyw: że jeszcze tylko: wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec i...  . Wakacje, znów będą wakacje ! Na pewno mam rację wakacje będą znów !

Zapraszamy do galerii wakacyjnych prac dzieci z klasy 2a.

W Wiosce Indiańskiej Pacahontas

Przed długim weekendem klasa 3a i 3b wybrała się do Wioski Indiańskiej Pacahontas. Był to czas świetnej zabawy, integracji i nauki. Przez kilka godzin poznawaliśmy tradycje Indian, biegaliśmy boso po trawie, rozwiązywaliśmy tajemnicze szyfry, krążyliśmy po labiryncie, pokonywaliśmy tory przeszkód. Było też granie na bębnach, strzelanie z łuku, tańce i spotkanie z Wodzem w Wielkim Tipi. Nikt się nie nudził i wszyscy żałowaliśmy, że czas zabawy tak szybko się skończył.

Poznajemy odległe kraje i kultury

W klasie 3b odbyły się dwa spotkania z edukacji międzykulturowej w ramach projektu „Akademia Dzieci Świata”. Mieliśmy okazję, aby poznać warunki życia, tradycje i zainteresowania mieszkańców innych krajów. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat odległej Tanzanii, Ukrainy i Gruzji. Przygotowaliśmy również piękne prace plastyczne na temat dzieci świata. Spotkania były okazją, aby nauczyć się tolerancji i szacunku dla innych kultur.