Wrzesień 2019

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

Jak zrobić kwiaty z bibuły ?

Gość z Indii, który odwiedził dzisiaj naszą szkołę, pokazał dzieciom jakie cuda można zrobić za pomocą nożyczek oraz gładkiej bibuły. Z wielkim podziwem dzieci oglądały przepiękne kwiaty, girlandy jakie powstawały z rąk mistrza. Wszyscy byli pod wrażeniem prac naszego gościa oraz jego wielkiej pasji.

Razem zmieniamy świat

Naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Fundacji L’Arche – z przedstawieniem Teatru Lalek z niepełnosprawnością. Uczniowie z klas 0 – II mieli możliwość uczestniczenia w bardzo ciekawym, poruszającym oraz interesującym wydarzeniu o tematyce niepełnosprawności. Spotkanie z Lalkami z niepełnosprawnością rozpoczęło się przedstawieniem teatralnym, w którym mali widzowie poznali Tomka (lalkę z porażeniem mózgowym), który pomimo ograniczeń związanych z niepełnosprawnością świetnie radzi sobie w codziennym życiu.

Czytaj więcej...

Sąsiadujemy z artystami

Dzieci z klasy 2a oraz 2b wzięły udział w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez ekolożkę panią Cecylię Malik, współautorkę Domku na Jesionie na wrocławskim Ołbinie. Wspólnie rozmawialiśmy   o ekologii i sposobach, w jakich na co dzień możemy chronić/bronić nasze najbliższe środowisko.  Pani Cecylia zaprosiła nas na wielki  finał  osiedlowej akcji, na kolorowy i uroczysty przemarsz spod Domku na Drzewie, aż do sadzawki w Parku Tołpy. W trakcie wędrówki  zachęcać będziemy dorosłych do wspólnej walki o przyszłość planety, ale też przejedziemy się na grzbiecie wymalowanej Ryby! Finał  projektu: marsz z podwórka do Parku Tołpy, zwodowanie Ryby, piknik - 15.09, godzina: 16:00-19:00.

Spacer z mapą po Ołbinie
Tydzień temu uczniowie z klasy 1a przygotowali trasę ciekawych miejsc na Ołbinie. Dziś z przewodnikiem z Żółtego Parasola wyruszyliśmy tym szlakiem. Byliśmy na domku na drzewie oraz w Parku Tołpy. Dzięki warsztatom nauczyliśmy się korzystać z mapy.