Akcja charytatywna "Pomóż z misiem"

Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci ze świetlicy przygotowały kiermasz charytatywny pod hasłem "Pomóż z misiem". W ramach współpracy z Fundacją "Zobacz mnie" postanowiliśmy pomóc w przygotowaniu świątecznych upominków dla niewidomych i niesłyszących dzieci – podopiecznych fundacji z Wrocławia. Dzieci przygotowały plakaty oraz zorganizowały zbiórkę nowych i używanych zabawek. W poniedziałek 25 listopada odbył się kiermasz, a zebrane pieniądze przeznaczone zostały na zakup nowych zabawek. Milena, Kinga i Wojtek z gr. 3 świetlicy odwiedzili siedzibę fundacji i przekazali zebrane zabawki. Ponieważ zgromadziliśmy dużą ilość zabawek, postanowiliśmy część z nich przekazać dla dzieci ze Lwowa w ramach akcji "Wigilijna paczka dla Lwowa" organizowanej przez Fundację Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowską. Na Ukrainie nasze upominki trafią do dzieci z potrzebujących rodzin i Domowego Hospicjum przy Katedrze Lwowskiej.Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w naszą akcję i okazanie serca dzieciom chorym i niepełnosprawnym.

4 grudnia 2019 | Powrót do spisu wiadomości