Powiatowy Konkurs Zdolny Ślązak

Po feriach od 18 do 23 stycznia w naszej szkole odbywały zmagania uczniów, którzy przystąpili do Powiatowego Konkursu zDolny Ślązak z następujących przedmiotów: język polski, historia, język angielski, matematyka, biologia, chemia i geografia.

W konkursach wzięło udział siedmioro uczniów z klas VI-VIII.

Daria Dziedzic kl. VI b aż z pięciu przedmiotów: języka polskiego, historii, matematyki, biologii i geografii,

Zuzanna Buraczewska uczennica kl. VI b z dwóch przedmiotów: języka polskiego i matematyki.

Inni uczniowie wzięli udział w jednym przedmiocie konkursowym:

z języka angielskiego- Nataniel Ulfik kl.VIII a,

z matematyki- Adrian Pokrętowski kl. VIII a

z biologii- Zuzanna Grzelak kl. VI a

z chemii – Karol Pietkiewicz kl. VIII a

Prawie każdego dnia odbyły się dwa konkursy, podczas których uczniowie dzielnie i z dużym zaangażowaniem pracowali nad rozwiązaniem wymagających dużej wiedzy zadań konkursowych w reżimie sanitarnym.

Po raz pierwszy w historii konkursu etap powiatowy odbył się w szkole macierzystej z uwagi na pandemię Covid 19.

Jak co roku Konkurs Zdolny Ślązak przebiega w trzech etapach i daje finalistom i laureatom szerokie uprawnienia, dlatego jest prestiżowym zadaniem szkoły w realizacji naszego Szkolnego Programu Wspierania Uzdolnień i Zainteresowań. Warto przypomnieć, że Szkoła Podstawowa 107 już od 18 lat jest certyfikowaną Szkołą Wspierająca Uzdolnienia.

Gratulujemy sukcesów !

14 lutego 2021 | Powrót do spisu wiadomości