Aktualności pedagoga i psychologa

Polecamy do pracy z dziećmi:)

Od 1 marca 2020 roku Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111,

prowadzony od 11 lat przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, będzie działał całą dobę. Linia uzupełnia istotną lukę w polskim systemie pomocy dzieciom, które nie mają dostępu do profesjonalnej opieki w swoim otoczeniu. Dzwoniąc pod 116 111 młodzi ludzie znajdą wsparcie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu

Część rodziców jest w domu, pracuje zdalnie, część pracuje i spędza popołudnia ze swoimi dziećmi.

Przesyłamy tutaj krótki poradnik,,#zostanwdomu i nie daj się zwariować:),,

Może kogoś zainspiruje...może komuś coś podpowie...jest Tu i kto ma chęć może z niego skorzystać.

Źródło zdjęcia:

27 marca 2020

Ty też możesz odżywiać się SMACZNIE, ZDROWO, WARTOŚCIOWO – bezpłatne warsztaty dla rodziców i dzieci

Chcesz dowiedzieć się jak zachęcić dzieci do jedzenia warzyw i owoców, jak dokonywać świadomych zakupów, jak odkrywać nowe smaki i cieszyć się ze wspólnie przygotowywanych posiłków? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach organizowanych w ramach projektu „Smacznie, zdrowo, wartościowo”. Pierwsze startuje już 20 listopada. Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zapraszają do udziału w warsztatach skierowanych do rodziców i dzieci.

22 października 2019 | Czytaj całość

„Zauważ, porozmawiaj, reaguj”

Stowarzyszenie Pomocy „Iskierka” zaprasza do udziału w projekcie "Jak chronić dzieci przed krzywdzeniem" – edukacja dorosłych oraz wsparcie i pomoc dzieciom – ofiarom przemocy. Jeżeli masz w swoim otoczeniu osobę, u której podejrzewasz, że jest ofiarą przemocy (lub sam jesteś ofiarą przemocy) możesz zgłosić się do naszego psychologa, terapeuty lub prawnika, którzy służą pomocą, wsparciem i radą w trudnej sytuacji.

22 października 2019 | Czytaj całość