26-09-2014

Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 107 im. Piotra Włostowica

Pół wieku istnienia szkoły stało się okazją do przygotowania dwudniowych uroczystości pod hasłem: „Wczoraj-dziś-jutro” zaplanowanych na 26 i 27 września 2014 roku.

W piątek 26 września odbyła się część oficjalna obchodów jubileuszu. O godz. 9.00 w kościele św. Michała została odprawiona msza święta z udziałem arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego. We mszy uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwenci i emerytowani pracownicy szkoły. Piękną oprawę eucharystii przygotowała schola oraz poczty sztandarowe zaprzyjaźnionych szkół.

O godz. 10.30 w szkole odbyła się główna uroczystość z udziałem prezydenta Wrocławia – Rafała Dutkiewicza, arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego, radnych Wrocławia, przedstawicieli Departamentu Edukacji i innych oficjalnych gości. Zaproszenie przyjęło ponad 120 osób w różny sposób związanych ze szkołą – w tym pierwsza kierowniczka szkoły – pani Leokadia Sycz oraz nauczyciele pracujący w latach 60-tych i 70-tych. Przemówienia i oficjalne wystąpienia, w których goście zapewniali o sympatii dla szkoły i wsparciu finansowym, zostały ubarwione występem uczniów, którzy zaprezentowali 50 lat historii. Wiersze i piosenki sprzed lat przywołały wspomnienia i wzruszenie na twarzach zgromadzonych. Po uroczystości goście mieli okazję obejrzeć wystawy przygotowane w gabinetach i na piętrach oraz porozmawiać przy torcie i kawie.

Galeria